Dernek Hakkında

DERNEK NEDİR NE İŞE YARAR
Mayıs 8, 2014
Sponsorlarımız
Nisan 3, 2021

Derneğimiz Hakkında…

Ülkemizde ve özellikle İstanbul’da, yoğun trafikte adeta kurtarıcı hizmet olan, kan, ilaç, evrak, yemek, yedek parça ve diğer bir çok sektörde faaliyet gösteren “kuryelik” mesleğinin haklarının korunması, gerektiğinde kaza sonrası avukat, maddi ve manevi destek sağlanması amacıyla, hiç bir gelir gözetmeksizin 15/01/2021 tarihinde İstanbul / Sultangazi merkezli İSTANBUL MOTOSİKLETLİ KURYELER DERNEĞİ adı altında kurulmuştur.


Hiç bir kâr amacı gütmeyen bu derneğin tek geliri, yine kendi resmi üyelerinden toplanan aidatlardır. Bu aidatların tamamı yine kuryelerin ihtiyaçları, avukat masrafları veya kaza sonrası maddi durumu kötü olan kuryelere yardım etmek amacıyla kullanılmaktadır.
Özellikle Pandemi Dönemi’nda kuryeliğe önem artmış, bu bağlamda bir çok işsiz kalan vatandaşlar kuryeliğe yönelmiş ve bu nedenle paralel olarak da kazalar artmıştır.


Biz İSTANBUL MOTOSİKLETLİ KURYELER DERNEĞİ olarak, kuryelerin her türlü haklarını korumak gibi ağır bi yükün altına girmiş ve bu amaç uğruna gecemizi gündüzümüze katmaktayız. Çıktığımız bu zor yolda, sizlerin de bizimle birlikte aynı yolda yürümenizi istiyoruz.
Unutmayın! Biz kuryeler olarak birlikte güçlüyüz…

İstanbul Motosikletli Kuryeler Derneği adına
Yönetim KURULU Başkanı Murat TOMRİS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir